siti mol

Македонија

Кривичен суд: Граѓаните имаат право да протестираат, но пресудата за сообраќајката кај „Сити мол“ не е правосилна, подлежи на проверки

А1он
Скопскиот кривичен суд реагира откако попладнево на протест се бараше нова пресуда за сообраќајната несреќа кај „Сити мол“, во која животот го загуби 24-годишната Викторија Николова. Од
Македонија

Редици во „Сити Мол“, попустите поважни од мерките против коронавирусот

А1он
И покрај кризната состојба прогласена во државата поради пандемијата, Сити Мол и останатите молови се преполнија со луѓе, поради попустите во продавниците по повод „Black
Македонија

„Сити мол“ ги отвори вратите, граѓаните со заштитни маски навалија во дуќаните

Горјан Грнчаровски
Два часа по отворањето на „Сити Мол“, трговскиот центар кој беше затворен два месеци поради коронавирусот, веќе почна да се полни со посетители. Очекувано, најмногу
Видео Македонија

ВИДЕО: Цветанка Ласкова и Лила Филиповска се придружија на хуманитарната акција во „Сити мол“

А1он
Советничката за култура на премиерот на Република Македонија, Цветанка Ласкова, денеска се придружи на хуманитарната акција во „Сити мол“ со што донираше 40 пакетчиња под
Македонија

ВИДЕО: Хуманитарна акција во „Сити мол“, помогнете на социјално загрозени семејства

А1он
Новогодишната хуманитарна акција „12 елки – 12 медиумски приказни“ продолжува понатаму. Акцијата започна пред точно пет дена и од тогаш па се до 4 јануари
Македонија

Невладиниот сектор повикува на бојкот на Скопје Сити Мол поради инцидентот со Ромите

А1он
Како промоција на јужноафриканскиот Апартхејд 42 невладини организациии и граѓански здруженија го оценуваат инцидентот во трговскиот центар „Скопје Сити Мол“, за кој минатата недела извести
Македонија

(ВИДЕО) Шефика Исени: Кон сите одност беше ужесен, кон Ромите посебно

А1он
Вработена во Лендсервис, фирмата која ја оддржуваше хигиената во Скопје Сити Мол, вели дека од директорот била психички и физички нападната на 25. февруари. Почна