Редици во „Сити Мол“, попустите поважни од мерките против коронавирусот

Од:

И покрај кризната состојба прогласена во државата поради пандемијата, Сити Мол и останатите молови се преполнија со луѓе, поради попустите во продавниците по повод „Black Friday” (Црн петок).

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од редици од луѓе кои чекаат да влезат во бутиците.

Инаку, актуелните мерки против коронавирусот предвидуваат да нема групирања на јавен простор на повеќе од четворица луѓе.

Би можело да ве интересира

Најзаразниот сој досега, „кракен“, не е откриен кај нас, но последната анализа е направена на 5 декември

Осум починати, 196 нови случаи на Ковид-19 минатата недела

Ана Ололовска

За три дена 71 нов случај на Ковид-19

Катерина Павлова-Николовска

44 новозаразени од ковид-19

68 нови случаи на Ковид-19, тројца починати

37 новозаразени од ковид-19