sinofarm

Свет

Иран обезбеди 250.000 вакцини од Синофарм

А1он
Иранското Министерство за здравство соопшти дека од Кина денеска во земјата ќе пристигнат 250.000 дози вакцина „Синофарм“. Заменик-министерот за здравство Алиреза Раиси рече дека Иран
Свет

Кинеската вакцина „Синофарм“ ефикасна во 72,51 отсто од случаите со коронавирус

А1он
Одделот на „Синофарм“ во Институтот за биолошки производи во Вухан денеска ја информира јавноста дека нејзината вакцина против Ковид-19 според првичните анализи, во третата фаза
Македонија

Филипче не кажува колку пари се кинеските вакцини, договорот го обврзувал на тајност

Министерот за здравство Венко Филипче не кажува колку пари чинат кинеските вакцини за кои денес извести дека го потпишал договорот. Македонија од кинеската национална фармацевтска
Македонија

Потпишан договорот за набавка на кинеските вакцини, кога ќе дојдат во Македонија и натаму не се знае

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче го потпиша договорот за набавка на вакцини против Ковид 19 од кинескиот производител „Синофарм“. Со Договорот, Македонија од кинеската компанија
Свет

Кинеските Синофарм и Синовак сакаат да бидат дел од Ковакс

А1он
Кинеските производители на вакцини – Синовак, Синофарм и Кансино Био – поднеле барање да бидат дел од Ковакс системот, глобална програма организирана од Светската здравствена
Регион

ВИДЕО: Милион дози од кинеската вакцина „Синофарм“ пристигнаа во Србија

А1он
Во Србија утрово пристигна пратката од милион дози од кинсеската вакацина против Ковид-19, „Синофарм“. Авионот на „Ер Србија“ го пречекаа претседателот Александар Вучиќ и амбасадорката
Свет

Нема индикации дека кинеската вакцина не делува против мутацијата на коронавирусот

А1он
Нема индикации дека новиот вид на коронавирус може да влијае на имунолошкиот одговор предизвикан од вакцината на компанијата „Синофарм“, која штотуку доби лиценца за употреба
Свет

Кина ја даде првата дозвола за вакцина против ковид на „Синофарм“

А1он
Кина, со одредени услови, ја одобри за употреба својата прва вакцина против коронавирус, изработена од државната фармацевтска компанија „Синофарм“. Одобрението, објавено денеска од Заедничкиот механизам
Свет

Вакцината против Ковид-19 на кинеската „Синофарм“ е ефикасна 79 отсто

А1он
Кинеската фармацевтска компанија Синофарм објави дека една од нејзините вакцини против Ковид-19 покажала ефикасност кај 79,34 проценти од оние кои биле во клиничките испитувања. Тој