sinovak

Свет

Вакцината на кинески Синовак е 83,5 отсто ефективна, покажа турско истражување

А1он
Клиничките истражувања во Турција потврдуваат дека вакцината на кинеската компанија Синовак е 83,5 отсто ефикасна против Ковид-19, што е значително поголем процент во однос на
Свет

Кинеските Синофарм и Синовак сакаат да бидат дел од Ковакс

А1он
Кинеските производители на вакцини – Синовак, Синофарм и Кансино Био – поднеле барање да бидат дел од Ковакс системот, глобална програма организирана од Светската здравствена
Регион

Турција одобри употреба на кинеската вакцина, министерот за здравство веќе ја прими

А1он
Турската официјална Агенција за лекови и медицински помагала издаде одобрение за итна употреба на кинеската вакцина против Ковид-19 на компанијата „Синовак“, објави денеска турската новинска