sekerinska

Македонија

ВИДЕО: Амди Бајрам ја нападнал Радмила Шеќеринска

А1он
Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска при посета на избирачко место во училиштето „Браќа Рамиз и Хамид “ во скопската населба Шуто Оризари, била
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска да одговори за киријата од 5.317 евра

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно ја повика потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска да даде одговор за како што наведуваат „скандалозните приходи што таа и нејзиниот сопруг ги остваруваат
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Срамно е деца да злоупотребувате за политички цели

А1он
Освен што се предвидуваат 1001 одредба за начинот како ќе се лиценцираат идните и сегашни негователи и негователки на нашите деца, тие ќе мораат да
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Куќата во Маврово е на мојата свекрва

А1он
Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска денеска на прес-конференција изјави дека куќата во Маврово е семејна куќа, која припаѓа на нејзината свекрва и која е
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Утре ќе ме обвинат и за убиството на Кенеди?

А1он
Изгледа во четвртокот навистина допревме болна точка на која владејачката партија и премиерот немаат одговор. Затоа, денеска ја откриваат Америка и после 10 мои изјави
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Дали Мијалков е чувар на семејната каса, а Груевски е донатор?

А1он
Како шефот на тајната полиција се збогатил експресно или за пет години го дуплирал своето богаство според анкетните листови до антикорупциска го праша денеска Радмила
Македонија

Шекеринска: Много други работи и наштетуваат на Македонија, а не моето интервју

А1он
„Денеска слушаме дека грчкиот министер за надворешни работи ќе имал полесна задача, бранејќи ја својата земја и дека Македонија ги нарушила позициите во делот на
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Тие се свесни дека прават криминал

А1он
На граѓанскиот парламент во Гевгелија синоќа Радмила Шекеринска рече дека „врхушките“ на Груевски се министрите кои наредуваат „ајде побрзо тепајте“ и затоа ќе одговараат пред