samos

Регион

Земјотрес го погоди денеска грчкиот остров Самос

А1он
Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска грчкиот остров Самос во Егејското Море, соопшти Геодинамичкиот институт во Атина. Во соопштението
Регион

Грчка крајбрежна служба: Турски патролен брод со опасни маневри се обиде да оштети грчки патролен брод кај Самос

А1он
Во спасувачката акција што од вчера е во тек во морскиот дел во близина на грчкиот остров Самос пронајдено е беживотното тело една лице, а
Регион

Митаракис: Никаква толеранција за насилството во бегалските кампови

А1он
Не прифаќаме и не толерираме насилство во центрите за бегалци и мигранти, порача министерот за миграција и азил на Грција Нотис Митаракис од грчкиот остров
Регион

Повторно пожар и инциденти во прифатниот центар за бегалци и мигранти на грчкиот остров Самос

А1он
По вчерашните пожари и инциденти во прифатниот центар за бегалци и мигранти на Самос, министерот за миграција и азил на Грција, Нотис Митаракис, утре ќе