Две лица загинаа по пад на мал авион во близина на грчкиот остров Самос

Од:

Безживотни тела на две лица биле принајдени и извлечени од грчката крајбрежна служба по падот на мал авион од типот „Цесна 172“ во морскиот дел во близина на грчкиот остров Самос.

Според првичните информации од Грција станува збор за приватен израелски авион, кој полетал од Израел, а над островот му се загубила трагата.

Би можело да ве интересира

Итудис ќе биде нов селектор на грчките кошаркари

А1он

Вакцинација со трета доза за здравствените работници, згрижените во домови за стари лица и граѓаните над 60 години во Грција

А1он

Ципрас: Младите не сакаат гигабајти и џепарлак, сакаат визија и перспектива

Ана Ололовска

Заедничка декларација на ЕУМЕД-9 по Самитот во Атина

А1он

Грција: В понеделник ќе биде соопштена вакцинација со трета доза за здравствените работници и лицата над 60 години

А1он

Во Грција работат 1.500 центри за вакцинација со капацитет од 75.000 дневни вакцинации

А1он