pukanje

Регион

(ВИДЕО) Пукање на универзитет во центарот на Прага, има мртви и ранети, полицијата го уби напаѓачот

А1он
Денеска на универзитет во центарот на Прага се случи вооружен инцидент во кој има мртви и ранети, соопшти чешката полиција. Пукањето се случило на Филозофскиот
Свет

(ВИДЕО) Пукање во Шведска: Ранети тројца тинејџери

А1он
Најмалку три лица се ранети во престрелката во шведскиот град Седертелје. Полицијата и итната помош веднаш излегоа на местото на пукањето, а нема информации дали
Свет

Пукање во центарот на Брисел: Четири лица се повредени

А1он
Најмалку четири лица се повредени вечерва во престрелка во Брисел, соопшти локалната полиција. Според медиумите, не се работи за терористички напад, а весникот „Ле Соар“
Македонија

Пукање во центарот на Куманово, едно лице повредено

А1он
Во центарот на Куманово попладнево се случило пукање, потврди СВР Куманово, од каде најавија детали по завршување на увидот. Од Кумановската општа болница потврдија дека
Свет

Во Њујорк: Убиени се четворица членови на семејство, меѓу кои и две деца

А1он
Четири лица се убиени, меѓу кои две деца, во прободување со нож во Квинс во неделата наутро. Убиени се 11-годишно девојче, 12-годишно момче, 44-годишна жена
Регион

Во Врање по масовна тепачка ранети се тројца насилници

А1он
Околу пет часот утрово во тепачка во Врање три лица се повредени од огнено оружје. Според информациите од Вишото јавно обвинителство, во тепачката учествувале шест