pukanje

Македонија

Уапсен млад штипјанец, два дена по ред од кола пукал во воздух пред група луѓе

А1он
19-годишен жител на Штип вчера бил уапсен откако полицијата утврдила дека тој два дена по ред, со неговиот автомобил „Ауди“ доаѓал пред продавница во градот
Свет

ВИДЕО: Нов масакр во САД, напаѓач застрела седуммина колеги на работното место

А1он
Вкупно осуммина загинати, меѓу кои е и напаѓачот, е црниот биланс од последниот во низата инциденти со пукање и жртви во Соединетите Држави, кој се
Македонија

ВИДЕО: Пресметка со секирa и пиштол во Нови Пазар, еден куршум погоди минувачка

А1он
Тежок инцидент се случи денеска среде бел ден во српскиот град Нови Пазар, каде двајца мажи, едниот вооружен со пиштол, а другиот со секира, се
Свет

Путин: Масакрот во Казан е „варварско злосторство“

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин го нарече завчерашниот вооружен напад врз училиште во градот Казан „варварско злосторство“ и повика на построги правила за продажба на оружје
Свет

ВИДЕО: Нови морничави снимки од масакрот во Русија, Путин најави измена на законите за оружје

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска, по масакрот во училиште во Татарстан во кој загинаа најмалку седум луѓе, дека ќе се преиспитуваат законите и правилата
Свет

ВИДЕО: НТВ објави снимка од евакуацијата на децата од училиштето во Казан

А1он
Руската телевизија НТВ објави драматична снимка од евакуацијата на училиште во рускиот град Казан, во која тинејџер уби седум ученици и една наставничка. Снимката ги
Магазин

Уапсени бандитите кои пукаа во шетачот на кучињата на Лејди Гага, се товарат за обид за убиство

А1он
Американската полиција уапси пет лица кои се осомничени дека учествувале во грабнувањето на кучињата на поп ѕвездата Лејди Гага, при што и пукаа во човекот
Свет

ВИДЕО: Пукање во средно училиште во САД, повеќе луѓе се ранети, меѓу нив и полицаец

А1он
Повеќе луѓе се погодени со огнено оружје во последниот инцидент со пукање во САД, кога непознат напаѓач или напаѓачи отвориле оган во средно училиште во
Свет

Бајден: Оруженото насилство во САД е меѓународна срамота, преземаме чекори

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД, по серијата крвави
Свет

ВИДЕО: Четири лица меѓу кои и дете убиени во Калифорнија

А1он
Четири лица загинаа, а едно е повредено при оружен напад во бизнис зграда југоисточно од Лос Анџелес, Калифорнија, соопшти рано утрово американската полиција. Меѓу убиените