protokol nato

Македонија

Црна Гора ќе го ратификува Протоколот за пристапување во НАТО

А1он
Собранието на Црна Гора денеска ќе го ратификува Протоколот за пристапување на Република Северна Македонија во НАТО. На пленарната седница на која ќе се гласа
Македонија

Адеми-Стојберг: Данска наскоро ќе го потпише протоколот за НАТО, со постојана поддршка и за интеграцијата во ЕУ

А1он
Данска во скоро време ќе го ратификува протоколот за членство во НАТО, истакнала данската министерка за имиграција, интеграција и домување, Ингер Стојберг на денешната средба
Македонија

Данска на 1 март го почнува процесот за ратификација на пристапниот Протокол за членство на РСМ во НАТО

А1он
Данската Влада утре ќе го поднесе предлогот за ратификација на пристапниот Протокол за членство на Република Северна Македонија во НАТО до данското Собрание, и процесот
Регион

Константин Попов: Ја поздравуваме Северна Македонија

А1он
Ратификацијата на пристапниот Протокол на Северна Македонија во НАТО денеска го мина првиот чекор низ парламентарните филтри на бугарскиот Парламент, добивајќи поддршка од матичната Комисија
Регион

Парламентот на Црна Гора по итна постапка ќе го ратификува Протоколот за НАТО

А1он
Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за
Македонија

Членките на НАТО го ратификуваат пристапниот Протокол, пред Владата кренато знамето на Алијансата

А1он
Процесот на ратификација на Пристапниот протокол за членство на Македонија во НАТО од страна на националните парламенти на земјите-членки на Алијансата веќе почна да добива
Македонија

ВИДЕО: Владата преку ноќ ја отстрани таблата од фасадата, се чека новиот натпис со Северна

А1он
Владата преку ноќ ја отстрани таблата од фасадата со натписот – Влада на Република Македонија. Дека го нема стариот назив, јавноста дозна утрово кога фасадата
Регион

Одбиени барањата на Златна зора и Независни Грци

А1он
На почетокот на расправата во грчкиот Парламент, за ратификација на Протоколот за членство во НАТО, веднаш по обраќањата на двајцата известувачи, Независни Грци и Златна
Регион

Почна расправата во грчкиот Парламент за ратификација на Протоколот за членство во НАТО

А1он
Со задоцнување од 40 минути, започна расправата на пленарна седница во грчкиот Парламент за нацрт-законот од Министерството за надворешни работи „Ратификација на Протоколот кон Северноатлантскиот