predlog

Македонија

Османи: МНР ќе ѝ предложи на Владата да го прифати предлогот на ЕУ

Анита Петровска Рајковиќ
Имајќи ги предвид досегашните консултации, Министерството за надворешни работи ќе ѝ предложи на Владата да го прифати предлогот на Европската Унија за продолжување на нашите
Свет

Џонсон ја повика ЕУ да се изјасни за британскиот предлог за брегзит

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ја повика Европската унија детално да го изнесе својот став за неговиот план за брегзит, изјавувајќи дека тој веќе направил
Македонија

Премиерот Заев денеска ќе го достави предлогот за реконструкција на Владата до Собранието

А1он
Премиерот Зоран Заев попладнево се очекува да ги достави до Собранието имињата на министрите кои ќе бидат дел од новата реконструирана Влада. Портпаролот на Владата,