pozar

Македонија

Пожар во дирекцијата на Македонија пат во Охрид

А1он
Во дирекцијата на Македонија пат во Охрид утрово изби пожар. Според раководството на охридската секција на Македонија пат најпрво се запалил оџакот на бараката, а
Македонија

Во Македонија годинава изгореле 16.698 хектари шума, бесправната сеча се уште проблем

А1он
Во Мaкедонија годинава, заклучно со септември, се опожарени 16.698 хектари шума и 102.010 метри кубни дрвна маса. Вкупната штета е проценета на 181,5 милиони денари,
Македонија

ФОТО: Пожар во стариот дел на Охрид, неколкумина однесени со брза помош

А1он
Две куќи изгореа во населбата Месокастро, во стариот дел на Охрид. Едната куќа изгоре целосно, другата до половина. Луѓето кои живеа во куќите веднаш беа
Свет

Во пожар во фабрика во Бангладеш настрадаа повеќе од 110 луѓе

А1он
Во пожарот што избувна во текстилна фабрика во главниот град на Бангладеш загинаа најмалку 112 луѓе. Портпаролот на противпожарната служба Мохамед Махбуб изјави денес дека