Popovski

Македонија

Манчевски и Поповски ја потпишаа Декларацијата против говорот на омраза во медиумите

А1он
Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски и директорот на Бирото за јавна
Економија

(ВИДЕО) Анѓушев и Поповски: Владата има јасна и недвосмислена политичка волја за справување со корупцијата

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев и министерот задолжен за комуникации, транспарентност и отчестност Роберт Поповски,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Поповски: Во Прембулата, по „граѓаните на Северна Македонија“, да стои „македонскиот народ“

А1он
На јавната расправа за уставните амандмани денеска зборуваше и професорот, Владо Поповски кој предложи во Преамбулата, во новиот текст веднаш по граѓаните на Република Северна
Македонија

(ВИДЕО) Поповски: Поддршката на Владата на РМ за печатените медиуми е наш придонес за ова новинарство

А1он
Министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија, денеска одржа прес конференција на која ја соопшти одлуката на владата
Македонија

Министерот Поповски апелира Академијата за судии и јавни обвинители да обезбеди јавност при изборот на директор

А1он
Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, следејќи ја реакцијата на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), апелира до Академијата за судии и
Македонија

Поповски-Дезир: Блокирањето на донесувањето на законот ги попречува очекуваните медиумски реформи

А1он
Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија Роберт Поповски, денеска оствари средба со претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите
Македонија

Поповски-Тимоние: Франција ја поддржува Македонија во интеграциските процеси

А1он
Министерот за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски денеска оствари средба со францускиот амбасадор во Република Македонија, неговата екселенција Кристијан Тимоние, на која се разговараше
Видео Македонија

(ВИДЕО) Поповски: Секој физички или вербален напад врз новинарите ќе биде санкциониран

А1он
Секој напад врз медиумските претставници, физички или вербален, ќе биде најостро осуден и санкциониран, тоа е нашиот придонес и заложба за враќање на достоинството на
Македонија

(ВИДЕО) Поповски: Овозможуваме услови и средина во која се практикува слободата на новинарите и слободата на изразувањето

А1он
Mинистерот без ресор, задолжен за комуникации, транспарентност и отчетност Роберт Поповски, денеска се обрати на отворањето на Петтата конференција за медиуми на Југоисточна Европа која
Македонија

Поповски-Смит: Демократските комуникации се основа на секоја отворена и услужна влада

А1он
Министерот задолжен за комуникации, транспарентност и отчетност Роберт Поповски имаше работен состанок во Лондон со министерката за устав на Велика Британија, Клое Смит, во чија