ponikva

Македонија

Спасени лица кои со возило заглавиле во снег кај Пониква

А1он
Спасени се лица кои синоќа со возило заглавиле во снег кај Пониква, информираат утрово од Центарот за управување со кризи. Како што појаснуваат од ЦУК,
Македонија

Четири лица потешко повредени во сообраќајка на Пониква

А1он
Четири лица се здобиле со потешки повреди во сообраќајна несреќа што околу еден часот по полноќ се случила на патниот правец од Кочани кон Пониква,
Македонија

Полицијата утре ќе вежба накај Пониква, регионалниот пат кон Кочани ќе биде затворен

А1он
Сообраќајот на регионалниот пат Кочани кон Спортско рекреативниот центар Пониква на потегот од место викано „аеродром“ до паркингот кај објектот на МВР ќе биде во
Македонија

Несовесни граѓани со автомобили оштетиле ски-патека на Пониква

А1он
Несовесни граѓани со автомобили во текот на ноќта возеле по ски-патеката број 1 на Пониква и ја онеспособиле за скијање. Вработените во фирмата концесионер „Еуроком“
Македонија

Милевски: По 40 години Пониква добива реконструирани ски лифтови

А1он
Владата преку Јавното претпријатие за државни патишта издвои средства да се реконструира патот за еден помасовен туризам на Пониква, а Министерството за локална самоуправа заедно
Македонија

Меѓународна планинарска тура „Дојди на Пониква, запознај го регионот“

А1он
Општина Кочани беше домаќин на меѓународната планинарска тура „Дојди на Пониква, запознај го регионот“, на која учествуваа странски претставници, владини институции и домашни граѓански организации.
Македонија

Почнуваат проектните активности за изградба на мини акумулација на Пониква

А1он
Локалната самоуправа на Кочани ги почна проектните активности за изградба на мини акумулација на Осоговските Планини за водоснабдување на туристичкиот центар Пониква. Во тек е
Македонија

Општина Кочани продава парцели за куќи и викендички на Пониква

А1он
Локалната самоуправа на Кочани објави оглас за продажба на 13 парцели во државна сопственост, наменети за изградба на објекти за индивидуално и колективно домување, како
Економија

Половина милион евра за развој на авантуристички туризам на Пониква

А1он
Локалната самоуправа на Кочани обезбеди над 30,5 милиони денари за реализација на проектот „Планински велосипедски рај“ што ќе се реализира на Осоговските Планини. Станува збор