poc

Македонија

Два часа бесплатен паркинг и можност за пријавување комунални проблеми со новата апликација на ПОЦ

А1он
Јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“ (ПОЦ) ја пушта во употреба новата верзија на мобилната апликација со која сите услуги на претпријатието стануваат достапни и на мобилните телефони. Од
Македонија

ЈП ПОЦ: Пазарџиите протестираат за да продолжат со злоупотребите кои ги вршат секојдневно

А1он
Во изминатите неколку дена пазарџиите од „Зелен Пазар“ протестираат, бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето „Аутомакедонија“, велат од ЈП
Македонија

ПОЦ со апел да се прифатат новите мерки за решавање на проблемот на паркиралиштето „Аутомакедонија“

А1он
Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар” во денешното соопштение изрази жалење за незадоволството кое денеска преку штрајк го манифестираа пазарџиите, сопственици на тезги на „Зелен
Македонија

ПОЦ: 250 денари час паркирање на затвореното пракиралиште „Дом на Градежници“ од 9-ти август

А1он
На барање на жителите на Градски Ѕид кои живеат во опфатот на затвореното паркиралиште „Дом на градежници“, Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина
Македонија

Од среда ПОЦ ќе поставува блокатори на резидентните паркиралишта

А1он
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ – Скопје од 10 април (среда) почнува со воведување ред на резидентните паркиралишта. Ќе се поставуваат
Македонија

ЈП ПОЦ ќе става блокатори доколу паркирате на улица, а не сте жители на Центар

А1он
ЈП Паркинзи на Општина Центар – Скопје воведе промени во начинот на користење на резидентните паркиралишта со коишто стопанисува. Во наредните два месеца контролорите на
Македонија

ПОЦ набави нова машина за чистење на паркиралиштата

А1он
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи“ на Општина Центар-Скопје денеска презентираше нова машина за чистење на паркиралиштата. Од ПОЦ велат дека се работи за современа
Македонија

„Пајак“ отстранил 188 непрописно паркирани возила во Центар минатата недела

А1он
Во текот на минатата недела на територија на Општина Центар со помош на трите специјални возила „пајак“ на ЈП „Паркинзи на Општина Центар“-Скопје отстранети се