Изминатата недела во Центар санкционирани 159 непрописно паркирани возила

Од:

Во текот на изминатата недела се санкционирани 159 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот на територијата на Општина Центар, информираат од ЈП Паркинзи на Општина Центар.

Со помош на специјалните возила „пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 93 непрописно паркирани возила, а со поставување на механичко средство „блокатор“ санкционирани се 66 возила кои биле затекнати во резидентни зони, а не биле корисници-резиденти на секторот во кој што биле паркирани.

ЈП ПОЦ и Општина Центар апелираат до граѓаните да се придржуваат до пропишаните правила и прописи за безбедно однесување во сообраќајот со цел да се зачува безбедноста на останатите учесници.

Би можело да ве интересира

Се формира ново општинско комунално претпријатие во рамки на ПОЦ

Ана Ололовска

На „Ленинова“ и „Максим Горки“ веќе нема паркирање со пораки, на тие места ќе паркираат жителите

Жарко Настоски

За една недела санкционирани 174 непрописно паркирани возила во Општина Центар

Ана Ололовска

За 14 дена санкционирани 220 непрописно паркирани возила на територијата на Општина Центар

Ана Ололовска

Во Центар бесплатен паркинг за новогодишните и божиќните празници

Ана Ололовска

За една недела санкционирани 166 непрописно паркирани возила во Општина Центар

Ана Ололовска