pek

Регион

Непознати лица упаднале и напишале графити во црквата Света Троица кај Пеќ

А1он
Рашко-призренската епархија денеска соопшти дека непознати лица упаднале и напишале графити во црквата Света Троица во селото Накло кај Пеќ. Според извештајот што до Епархијата
Регион

Мајка и петгодишно дете загинаа во поплавите во Пеќ

А1он
Во поплавите што синоќа ја зафатија општина Пеќ животот го загубија петгодишно дете и неговата мајка, пренесува Коха. Откако потврди давење на петгодишно дете, косовската
Регион

Осум лица се примени во болница по пожар во трговски центар во Пеќ

А1он
Осум лица се примени во болница по пожарот што утринава избувна во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ. Од општата болница во Пеќ соопштија дека хоспитализираните
Регион

Голем пожар во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ

А1он
Во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ утрово избувна пожар, јавуваат приштинските медиуми. Од полицијата за порталот Репортер потврдија дека пожарот избувнал во зградата на „Елкос“
Регион

(ВИДЕО) Инцидент во Дом за стари лица во Пеќ, медицински сестри малтретирале постара жена

А1он
Во Домот за стари лица во Пеќ уапсени се две работнички поради видео кое се појави на социјалните мрежи на кое се гледа како малтретираат