Голем пожар во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ

Од:

Во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ утрово избувна пожар, јавуваат приштинските медиуми.

Од полицијата за порталот Репортер потврдија дека пожарот избувнал во зградата на „Елкос“ и дека полицијата и пожарникарите се на терен.

„Се уште не знаеме дали има повредени“, изјави портпаролот на полицијата за регионот на Пеќ, Фадил Гаши.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Загина жена, а најмалку 17 лица се повредени во пожар во зграда во Рим

Горан Наумовски

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Трагедија во Турција: Изгоре жена која беше на одмор, пожарот избувна среде ноќ, не успеа да побегне

Најмалку 21 загинати во големите пожари на Урал