Пеќ: Ранети се три лица, по напаѓачот е распишана потерница

Од:

Три лица се ранети синоќа во 21.15 часот во тепачка во која било употребено огнено оружје во Пеќ.

Тројца ранети се префрлени во болницата во Пеќ, но еден од нив поради сериозноста на повредите е пренесен во Клиничкиот центар во Приштина и се наоѓа во критична состојба.

Во фреквентен дел од градот во населбата Бистрица се случила тепачка при што еден од учесниците употребил огнено оружје.

Косовската полиција побара помош од граѓаните за пронаоѓање на Ментор Гаши (2002), кој е осомничен за обид за убиство, бидејќи неговиот идентитет бил утврден со прегледување на надзорните камери од околните локали.

Станува збор за повратник во извршување на тешки кривични дела, стои во потерницата по која е објавена неговата фотографија.

Би можело да ве интересира

Таравари, Фетаи и Ќоку, првата посета надвор од земјава ја остварија во Косово

Маж во Косово почина по семејно насилство: Синот е осомничен дека го претепал

Ховениер: Косово да ги исполни сите свои обврски

Инцидент во Косовска Митровица, двајца прободени со нож по финален натпревар

Припадничка на косовската полиција е пронајдена мртва во куќа во Гњилане

Непознати лица упаднале и напишале графити во црквата Света Троица кај Пеќ