Осум лица се примени во болница по пожар во трговски центар во Пеќ

Од:

Осум лица се примени во болница по пожарот што утринава избувна во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ.

Од општата болница во Пеќ соопштија дека хоспитализираните се затруле од чад, не се во животна опасност и дека нивната состојба е стабилна, пишува Коха.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Загина жена, а најмалку 17 лица се повредени во пожар во зграда во Рим

Горан Наумовски

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Трагедија во Турција: Изгоре жена која беше на одмор, пожарот избувна среде ноќ, не успеа да побегне

Најмалку 21 загинати во големите пожари на Урал