paraglajder

Македонија

Повозрасна Русинка тешко се повреди во битолско, лошо се спуштила со параглајдер

А1он
62-годишна руска државјанка е тешко повредена при спуштање со параглајдер кај битолското село Трновци, соопшти полицијата. „На 10.06.2021 во СВР Битола било пријавено дека во
Спорт

Од петтти август Светско параглајдинг првенство во Крушево

А1он
На 5-ти август започнува Светското првенство во параглајдинг со настап на групата Фолтин во градскиот парк во Крушево. Како и минатата 2018 година за Европското