bitolsko

Македонија

Повозрасна Русинка тешко се повреди во битолско, лошо се спуштила со параглајдер

А1он
62-годишна руска државјанка е тешко повредена при спуштање со параглајдер кај битолското село Трновци, соопшти полицијата. „На 10.06.2021 во СВР Битола било пријавено дека во
Македонија

Уапсен жител на битолско Жабени, полицијата му нашла нелегално оружје во „Аудито“

А1он
„Денеска (12.05.2021) полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, го лишиле од слобода