Повозрасна Русинка тешко се повреди во битолско, лошо се спуштила со параглајдер

Од:

62-годишна руска државјанка е тешко повредена при спуштање со параглајдер кај битолското село Трновци, соопшти полицијата.

„На 10.06.2021 во СВР Битола било пријавено дека во атарот на с.Трновци, при спуштање со параглајдер, Н.С.(62) од Русија се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Камиoн се преврте во близина на Стража

Кристијан Ландов

Две убиства во три месеци во Бутел и Топанско поле, кој и зошто ги изврши не е откриено

Кристијан Ландов

Маж и жена – Молдавци во години, се превртеле со четирицикл во охридско, тешко се повредени

Жарко Настоски

Напаѓачи од гостиварско пукале во жител на Дебар, полицијата ги фати кај Ростуше

Жарко Настоски

38-годишен штипјанец пронајден мртов во околината на градот

Жарко Настоски

Момче од кичевско го закла својот татко, откако тој со ловечка пушка му се заканил на синот

Жарко Настоски