oliver ilievski

Македонија

Илиевски: Од првиот ден од мандатот започнуваме со целосна гасификација на Општа Болница Куманово

А1он
Денеска, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата одржа прес конференција пред ЈЗУ Општа Болница Куманово, каде најави целосна гасификација на оваа јавна
Македонија

Илиевски: Во населбата Зелен рид ново детско катче и мини парк за најмалите

А1он
Денеска од нас. Зелен рид кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски истакна дека населбата во последниот период се шири, изградени се нови станбени згради, а со
Uncategorized

Илиевски: Комплетно нова слика за градскиот плоштад- Куманово заслужува современ, модерен и европски плоштад со кој сите ќе се гордееме

А1он
На денешната прес конференција која ја одржа кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски, беа презентирани неколку проекти значајни за градот
Македонија

Илиевски од Тоде Мендол: Нова градинка за најмалите, за проширени капацитети и намалени листи на чекање за упис

А1он
Денес, кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски одржа прес конференција во населбата Тоде Мендол, каде најави изградба на две нови детски градинки, една во самата нас.Тоде
Македонија

Анкета на CRPC: СДСМ со мала предност во Куманово и во тесна трка со независниот Димитриевски

А1он
Центарот за политички истражувања и комуникации спроведе анкета врз 281 испитаник во Куманово, поврзана со вториот круг од локалните избори кои ќе се одржат на
Македонија

Илиевски: Итна и целосна гасификација на сите домаќинства и индустриски капацитети во Куманово

А1он
Кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски денеска одржа прес конференција во индустриската зона Новини, Речица. Тој, на прес конференцијата истакна дека Владата предводена од СДСМ инвестираше
Македонија

Илиевски: Дислокација на монтажната гаража во центарот на Куманово

А1он
Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово денеска на прес-конференција во центарот на Куманово, до самата монтажна катна гаража која ја постави актуелниот