odluka

Економија

Од ноември ќе важи нова одлука за цената на парното во Скопје

Орце Костов
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) до крајот на месецов ќе донесе одлука за цената на парното греење во Скопје што ќе важи од следниот месец,
Македонија

„Ројтерс“: Две опции за пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија

А1он
Германија предлага одвојување на Северна Македонија и Албанија во процесот на европска интеграција, како обид да се постигне компромис меѓу сите земји-членки на ЕУ на