novinarka

Македонија

„Метаморфозис“ реагира на ставовите на ЗНМ и ССНМ: Отпуштената новинарка Мемети не ги известувала шефовите за гостувања во емисии и пишувала за други медиуми

А1он
Фондацијата „Метаморфозис“ реагира на соопштението на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), во кое медиумските здруженија
Свет

„Вашингтон пост“ ја врати на работа отпуштената новинарка по твитот за Коби Брајант

А1он
Новинарката на која и беше суспендирано работното место во „Вашингтон пост“ поради „несреќното и ненавремено“ соопштение на Твитер за кривичните дела на Коби Брајант, е
Регион

Погребана убиената бугарска новинарка

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе
Регион

Убиецот на бугарската новинарка и ги одзел телефонот, клучевите и облеката

Кристијан Ландов
Полицијата пронашла ДНК материјал на местото каде на суров начин беше убиена 30-годишната истражувачка новинарка, Викторија Маринова, која воедно беше и административен директор на ТВН
Регион

Силувана и убиена бугарска новинарка

Кристијан Ландов
Бугарска новинарка е силувана и убиена во градот Русе во северна Бугарија, јавија денеска локалните медиуми. Новинарката Викторија Маринова (30) била убиена вчера и работела
Магазин

Новинарка починала од прекумерна работа

А1он
Новинарката Мива Садо, вработена за јапонската националната телевизија НХК (со седиште во Токио), починала од прекувремена работа, стои во официјалниот извештај на истражителите. Новинарката месецот