kobi brajant

Магазин

(ВИДЕО) Емотивни говори, музички настапи и многу солзи: Како помина комеморацијата во чест на Коби Брајант?

А1он
Службата за спомен во чест на НБА легендата, Коби Брајант и неговата тринеасет годишна ќерка помина во одлична организација со многу силни емоции од пристутните.
Свет

„Вашингтон пост“ ја врати на работа отпуштената новинарка по твитот за Коби Брајант

А1он
Новинарката на која и беше суспендирано работното место во „Вашингтон пост“ поради „несреќното и ненавремено“ соопштение на Твитер за кривичните дела на Коби Брајант, е
Спорт

„Коби беше посебен“: Продолжуваат признанијата за Коби Брајант

А1он
Во Филаделфија, Џоел Ембид во чест на Коби Брајант го носеше познатиот број 24 на загинатиот кошаркар. Ембид не беше единствен случај кои одаде почит
Магазин

Брајант: Чувството да добиеш Оскар е подобро од НБА титула

А1он
Кошаркарската легенда Коби Брајант, по доделувањето на наградите на Американската филмска академија, изјави дека подобро се чувствувал кога го освоил Оскарот, отколку сите НБА титули.