ubiena

Свет

Мистериозна смрт на Србинка во Доминиканската Република: Нозете врзани со лента, тегови закачени на глава

А1он
Поранешната учесничка на реалното шоу „Парови“ Вољенка Илиќ е пронајдена мртва во базенот на нејзината резиденција во Доминиканската Република. Живеела во провинцијата Пуерто Плата. Нејзиното
Регион

Убиецот на бугарската новинарка и ги одзел телефонот, клучевите и облеката

Кристијан Ландов
Полицијата пронашла ДНК материјал на местото каде на суров начин беше убиена 30-годишната истражувачка новинарка, Викторија Маринова, која воедно беше и административен директор на ТВН