ВИДЕО: Куче ѝ го украде микрофонот на репортерката

Од:

Видео од временската прогноза за Москва, на една руска телевизија стана интернет-хит, откако куче влета во кадарот и ѝ го украде микрофонот на репортерката. Тоа го пренесоа повеќе руски и светски медиуми.

Преносот во живо на руската „Мир ТВ“, на Надежда Серјожкина, беше прекинат од еден златен ретривер кој скокна врз неа, ѝ го тргна микрофонот од раката и избега. Новинарката залудно му довикнуваше „застани“ и „дојди овде“, додека песот бегаше на мостот во близина.

Би можело да ве интересира

Млад прилепчанец си го вдомил кучето кое влетало под тркалата на неговиот автомобил

Искра Манојлоска

Скопјанка тврди дека таа и нејзиното куче биле нападнати од непознати лица, бара сведоци на настанот

Мери Јордановска

Куче-миленик каснало скопјанец, тој сакал да ја тепа младата сопственичка на песот

Жарко Настоски

ВИДЕО: Србија во шок по смртта на четиригодишно дете кое го растргнаа ротвајлери

Жарко Настоски

„Метаморфозис“ реагира на ставовите на ЗНМ и ССНМ: Отпуштената новинарка Мемети не ги известувала шефовите за гостувања во емисии и пишувала за други медиуми

Жарко Настоски

Едномесечна голгота за да си го земат своето куче, ЈП „Лајка“ им бара да платат над 250 евра

Мери Јордановска