novak dzokovic

Спорт

(ВИДЕО) Новак: Рафа, Роџер и јас не сме пријатели, но би сакал да бидеме

А1он
Новак Ѓоковиќ даде големо интервју за CBS кое премиерно се прикажува денеска. Сепак, на социјалните мрежи се појавија делови во кои Новак разговара со познатиот
Спорт

ВИДЕО: Тенисерите на Србија повторно излегоа со истата спорна песна

А1он
Српските тенисери во полуфиналето на Дејвис купот во Малага ќе играат против Италија. Најпрво ќе се сретнат Миомир Кечмановиќ и Лоренцо Музети, а потоа спектаклот
Спорт

ВИДЕО: Стотици фанови го чекаа Ноле пред хотелот по победата во Торино

А1он
Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои завршниот Мастерс во Торино, а ден подоцна веќе пристигна во Малага. Таму ќе игра со Дејвис куп репрезентацијата на
Спорт

Ѓоковиќ го остави Федерер зад себе и го урна последниот рекорд на Швајцарецот

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по седми пат го освои завршниот Мастерс. Совладувајќи го Јаник Синер во финалето во Торино (6:3, 6:3) го надмина Роџер Федерер
Спорт

Ѓоковиќ: Подготвен сум да го нападнам и рекордот на Конорс по број на титули

А1он
Новак Ѓоковиќ продолжува да ги испишува златните страници на тениската историја, а од година во година паѓаат недостижните рекорди. Она за кое никогаш не се
Спорт

Ѓоковиќ го совлада Димитров за седмиот трофеј на Мастерсот во Париз

А1он
Без разлика дали домашната публика во Париз беше задоволна или не, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по седми пат во кариерата го освои Мастерсот во француската