indijan vels

Спорт

Димитров: Синер е најдобриот играч во моментов, но сакам таков тест

А1он
Григор Димитров покажа дека е во исклучителна форма со пласманот во финалето на Мастерсот во Индијан Велс. унгарскиот тенисер беше подобар од петтиот во светот
Спорт

ВИДЕО: Индијан Велс заврши за Ѓоковиќ, елиминиран е од 20-годишен Италијанец

А1он
Новак Ѓоковиќ доживеа неочекувана елиминација во третата рунда на АТП Мастерсот во Индијан Велс, откако рано утрово беше шокиран во калифорниската пустина од анонимен Италијанец.
Спорт

Откако се пласираше во осминафиналето, Алкараз на камерата напиша необична порака

А1он
Вториот тенисер во светот Карлос Алкараз во неделата лесно го совлада Феликс Огер-Алиасиме, а потоа направи нешто што целосно ги збуни љубителите на тенисот. Имено,
Спорт

ВИДЕО: Новак се мачеше со Вукиќ, но победи во Калифорнија по пет години

А1он
Новак Ѓоковиќ со победа го започна натпреварувањето на Мастерсот во Индијан Велс. Најдобриот светски тенисер се пласира во третото коло на првиот Мастерс сезонава победувајќи