Ѓоковиќ се огласи: Лага

Од:

Новак Ѓоковиќ по којзнае кој пат мораше да реагира на објавувањето на лажните вести за него.

Така неодамна се појавија информации дека тој е подготвен да купи тениски клуб во Марбеља и дека наводно „преговара со вдовицата на Маноло Сантана за преземање на клубот што го носи името на нејзиниот сопруг“.

И не помина многу време додека Новак реагираше на социјалните мрежи.

Единствено што е точно е дека тој во последните неколку дена навистина е во Марбеља каде со својот тим се подготвува за стартот на следната сезона.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон

(ВИДЕО) Трет пат ме прашуваш истото: Новак замина сред интервју на ББС

Новак Ѓоковиќ се пласираше во третото коло и израмни уште еден рекорд на Ферер

Новак Ѓоковиќ ќе игра на Вимблдон

Предраг Петровиќ

Новак се откажува од Ролан Гарос

Новак не победува на турнири, а предноста ја зголемува на АТП листата

Предраг Петровиќ