novak dzokovic

Спорт

Ѓоковиќ продолжува на патот кон петтата титула во Дубаи

А1он
Новак Ѓоковиќ, лидер во светската ранг-листа, продолжува самоуверено кон петтата титула во Дубаи со награден фонд од 2,95 милиони долари. Во четвртфиналето, Србинот го совлада
Магазин

ВИДЕО: Македонец се фати за трубата сред играта на Ѓоковиќ на АТП купот во Сиднеј

А1он
Во завршницата на АТП купот во Сиднеј, еден навивач преизвика еуфорија на трибините иполнети со Срби. Сред драматичното полуфинале на мечот помеѓу српската и руската