ВИДЕО: Македонец се фати за трубата сред играта на Ѓоковиќ на АТП купот во Сиднеј

Од:

Во завршницата на АТП купот во Сиднеј, еден навивач преизвика еуфорија на трибините иполнети со Срби.

dobivaj vesti na viber

Сред драматичното полуфинале на мечот помеѓу српската и руската репрезентаија, тој ја зема трубата и ја засвири-Марш на Дрина.

Српските медиуми пренесуваат дека се работи за Македонец, Тони, кој е роден во Сиднеј и кој самиот се претставувал дека бил многу активен во тамошната српска заедница.

Би можело да ве интересира

АТП го казни Вимблдон поради руските и белоруските тенисери

Предраг Петровиќ

„Пежо“ ја прекина соработката со Новак Ѓоковиќ

А1он

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

Ана Ололовска

Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос без вакцина

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се насмеа до солзи на виц за Надал и Федерер

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ пристигна во Белград

Ана Ололовска