nlo

Магазин

Вонземјани го киднапираа мојот дедо: Легендата на УФЦ верува во живот на други планети

А1он
Американската ММА фајтерка Анџела Хил откри дека нејзиниот дедо и неговата втора сопруга биле киднапирани од вонземјани пред повеќе од шест децении, а тоа траело
Магазин

Лекарите ја завршија анализата на наводните вонземјани, нивните заклучоци ја искомплицираа ситуацијата

А1он
Околу една недела откако Хозе Хаиме Маусан, познат новинар и уфолог, пред Мексиканскиот конгрес презентираше две тела за кои рече дека се од вонземско потекло,
Свет

(ВИДЕО) НАСА објави голем извештај за НЛО: „Ова е една од најголемите мистерии“

А1он
Американската вселенска агенција НАСА ги објави резултатите од долгоочекуваната студија за неидентификувани летечки објекти (НЛО). НАСА минатата година објави дека ги разгледува доказите за т.н
Магазин

Пилоти над Словенија виделе НЛО? Чуден разговор со контролата на летот: „Силна светлина доаѓа кон нас“

А1он
Уредниците на словенечкиот портал 24ur.com добиле, како што тврдат, малку необична снимка од разговор меѓу пилот на TUI Airways и контролор на летот. Имено, кога
Свет

НЛО над Словенија го збуни пилотот: „Во моментов кон нас свети силна светлина“

А1он
Во саботата пилотот на патнички авион имал необична средба на небото над Словенија која не можел да ја објасни, па на помош ја повикал контролата
Регион

Два пати имав средба со НЛО-првпат прозборе поранешниот директор на ЈАТ

А1он
Велибор Вукашиновиќ, воен и пробен пилот, како и поранешен директор на ЈАТ, гостуваше во емисијата Усијање, каде отворено ги сподели своите искуства во врска со
Свет

Поранешен американски разузнавач сведочеше пред Конгресот: Од урнати летала извадивме траги кои не се човечки

А1он
Ветеранот на воздухопловните сили и на разузнавањето, Дејвид Груш денеска сведочеше пред Конгресот по тврдењата дека Америка „можеби има технологија која е пронајдена во вселенски
Магазин

НЛО се јавна тајна во САД: Пентагон и Вашингтон ги кријат овие информации со децении

А1он
Тројца високи ветерани од воздухопловните сили и разузнавачите ќе сведочат под заклетва за нивните од прва рака сознанија за НЛО на првото сослушување од ваков
Магазин

Американски конгресмен ги обвини САД дека ја кријат вистината за НЛО: „Да сакаа, ќе не претвореа во јаглен“

А1он
Републиканскиот конгресмен од Тенеси, Тим Баркет, член на Комитетот на Претставничкиот дом на САД кој ги надгледува сослушувањата за НЛО, тврди дека видел доверливи снимки