nlo

Свет

САД: Расте бројот непознати предмети на небото во изминатите 20 години

А1он
Расте бројот на непознати предмети на небото во изминатите дваесет години, истакна официјален претставник на Пентагон пред американските пратеници, но, не потврди за живот надвор
Свет

Владата на САД објави извештај за НЛО: Од 2004 година видени 144 „неидентификувани воздушни феномени“

А1он
Американската влада објави долгоочекуван извештај за НЛО во кој се наведува дека аналитичарите за одбрана и разузнавање немаат доволно податоци за да го утврдат потеклото
Свет

(ВИДЕО) Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

А1он
Министерството за одбрана на САД потврди дека протечените фотографии и видеа од „неидентификувани летечки објекти“, направени во 2019 година, се веродостојни и автентични снимки. –
Магазин

Неидентификуван летечки објект над Њу Мексико

А1он
Пилот на авиокомпанијата „Американ ерлајнс“ од Феникс, САД, преку радиоврска искоментирал дека неидентификуван предмет летал над авионот над американската сојузна држава Њу Мексико во неделата.
Магазин

(ВИДЕО) Поранешен мајор на американската армија: Во 1978 година беше убиен вонземјанин во близина на воена база

А1он
Поранешен мајор на военото воздухопловство на САД, Џорџ Филер тврди дека во близина на американска воена база во 1978 година бил убиен вонземјанин. Извештајот на
Свет

ВИДЕО: Руски космонаут забележа НЛО од Меѓународната вселенска станица

Рускиот космонаут Иван Вагнер, кој се наоѓа на служба во Меѓународната вселенска станица, забележал пет неидентификувани летечки објекти, додека ја снимал поларната светлина над Антарктикот.
Свет

Пентагон се сомнева: Средбите на американската војска со НЛО се руска или кинеска шпионажа

А1он
Пентагон објави три чувствителни извештаи за средби меѓу американските воздухопловни сили и наводни неидентификувани летачки објекти (НЛО), јавуви денеска Си-Ен-Ен. Извештаите откриваат детали за инциденти