nlo

Магазин

Американски конгресмен ги обвини САД дека ја кријат вистината за НЛО: „Да сакаа, ќе не претвореа во јаглен“

А1он
Републиканскиот конгресмен од Тенеси, Тим Баркет, член на Комитетот на Претставничкиот дом на САД кој ги надгледува сослушувањата за НЛО, тврди дека видел доверливи снимки
Магазин

(ВИДЕО) Полицијата објави неверојатна снимка за НЛО: „Нешто ми падна во дворот, не беа луѓе“

А1он
Полицијата во Лас Вегас објави видео на кое нивните полицајци реагираат на повикот од семејството кое кажало дека НЛО паднало во нивниот двор. Семејство се
Свет

Поранешен разузнавач тврди дека САД тајно чуваат вселенски летала: „Колку и да звучи неверојатно, тоа е вистина“

А1он
Поранешниот разузнавач Дејвид Груш, кој ја водеше анализата на „необјаснети аномални појави“ во Министерството за одбрана на САД, тврди дека САД поседуваат авиони од нечовечко
Свет

Поранешен американски шпион: Време е да се каже вистината за НЛО

А1он
Поранешниот американски разузнавач Кристофер Мелон, кој е специјализиран за НЛО, објави напис во Политико во кој тврди дека има информации дека американската влада се вклучила
Магазин

Мистериозен напад на НЛО на нуклеарна база: „Стражарите почнаа да врескаат, проектилите уништени“

А1он
Поранешен капетан на американското воено воздухопловство и неговите колеги се заколнаа на тајност откако виделе објект во облик на диск кој наводно ги исклучил американските
Магазин

(ВИДЕО) Пентагон објави нова снимка на НЛО: Не можеме засега да објасниме

А1он
Американската влада следи повеќе од 650 потенцијални случаи на неидентификувани воздушни феномени, познати како НЛО, рече Шон Киркпатрик, директор на Канцеларијата за решавање на аномалии
Свет

ВИДЕО: Пентагон потврди дека следи повеќе од 650 НЛО, објави две снимки

А1он
Американската влада следи повеќе од 650 потенцијални случаи на неидентификувани воздушни феномени, познати како НЛО, рече Шон Киркпатрик, директор на Канцеларијата за решавање на аномалии
Магазин

Вонземјаните нè проучуваат, знаеме како го прават тоа- теорија на службеник на Пентагон и професор на Харвард

А1он
Службеник на Пентагон, Шон Киркпатрик, е коавтор на академски труд кој сугерира дека неодамна откриените објекти всушност може да се вонземски сонди од вселенско летало
Свет

Киркпатрик: Неодамна откриените објекти би можеле да бидат сонди за вонземјани

А1он
Официјалниот претставник на Пентагон, Шон Киркпатрик, е коавтор на академски труд во кој се сугерира дека неодамна откриените објекти всушност се сонди за вонземјани од