mof

Македонија

Младински совет им е потребен на младите и на младинските политики во општина Центар

А1он
Вчера, на 22 декември 2014 година, во просториите на „Црвен Крст“ се одржа трибина „На кафе во Центар“, посветена на младинското организирање и застапување на
Македонија

Речиси половина од учениците се чуствуваат небезбедно во училиште

А1он
Денеска во Холидеј Ин, во организација на Младински образовен форум се одржа тркалезна маса на тема „Насилство помеѓу учениците од средно училиште“, на која беше
Македонија

МОФ: Државниот испит нема да го подобри квалитетот на високото образование

А1он
„Младински образовен форум (МОФ) внимателно и загрижено ги анализираше последните најавени измени во високото образование, со кои се предвидува државен испит или т.н. екстерно тестирање за студентите. Од достапните
Видео Култура

ВИДЕО: АКСЦ – Приказна за еден мал простор и голема идеја

А1он
Младиот автор Ѓорѓе Ѓорѓевиќ, во кратко видео, објавено денеска на „Јутјуб“ ја раскажал приказната за Автономниот култуно социјален центар (АКСЦ) кој во Скопје работи веќе
Македонија

МОФ го најавува третото издание на ЕNGAGE – конференција за друштвен активизам

А1он
Утре во салата во салата „Империјал“ во Македонска опера и балет, ќе се одржи третото издание на „Engage“ – конференција за друштвен активизам, каде домашни
Македонија

ФОТО: Се одржа Националното дебатно првенство 2014

А1он
На 11-ти мај 2014, во просториите на СУГС „Орце Николов“ во Скопје, најдобрите дебатери средношколци од земјата се сретнаа на Националното дебатно првенство 2014 во
Македонија

Дебата: Младите во Македонија не им веруваат на медиумите

А1он
Резултатите од истражувањето „Млади и медиуми“ спроведено во Македонија од Младински образовен форум и Фондација Метаморфозис, покажуваат дека три четвртини од младите ќитаат електронски вести,
Македонија

ВИДЕО: Младите во Македонија се плашат да кажат политички став и не им веруваат на медиумите

А1он
Младински образовен форум и фондација Метаморфозис, денес во рамки на конференцијата “е-Општество: Млади и медиуми” ги презентираа резултатите од регионалното истражување за состојбата на младите