mk pasosi

Македонија

Тошковски: Термин за итна постапка за фотографирање за пасош во Скопје се добива за еден ден

А1он
Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски информираше дека термина за вадење патна исправа по итна постапка од сега ќе се добива за за еден
Македонија

Продолжувањето на рокот на пасошите денеска на собраниска седница

А1он
Собранието денеска треба да ја започне 145. седница на која на дневен ред, меѓу другите, се Закон за изменување и дополнување на Законот за игри
Македонија

ЛДП предлага пасошите да важат до истекот на рокот со печат на Северна Македонија

А1он
Во настојувањето да се олесни движењето на граѓаните на Република Северна Македонија надвор од границите на државата и проблемите со кои се соочуваат при нивните
Македонија

Митрески за продолжување на рокот на патните исправи: Меѓународните договори не можат да се менуваат со друг закон

А1он
Претседателот на Собранието Јован Митрески, на новинарско прашање дали мнозинстовото во законодавниот дом утре ќе даде поддршка за продолжување на важноста на патните исправи, одговори
Македонија

Ковачевски смета дека нов закон нема да помогне за продолжување на рокот на пасошите

А1он
Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски изјави дека попусто ќе биде менување на закон со кој ќе се продолжи рокот на траење на пасошите со Република
Македонија

Обрасците за пасоши пречекани како вакцините за Ковид-19, на граничен премин

А1он
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, синоќа, на Граничниот премин Богородица, ги пречека новите 140.000 обрасци за пасоши. Претходно, Бојмацалиев информираше дека покрај
Македонија

Кузеска: Наместо аматерски скечеви пратениците од ДПМНЕ да ги вратат дипломатските пасоши со новото уставно име

А1он
Додека ДПМНЕ сее лаги и ги манипулира граѓаните, нивните пратеници со дипломатски пасош со новото уставно име им се посмеваат на граѓаните. Токму оние што
Македонија

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

А1он
Министерството за внатрешни работи треба да дава соодветни и точни информации до граѓаните, а не да прави хаос во перцепцијата на граѓаните. Ова денеска го