mersiha smailovikj

Македонија

Апасиев поднесе кривична пријава против Мерсиха Смаиловиќ

Пратеникот Димитар Апасиев поднесе кривична пријава против активистката Мерсиха Смаиловиќ и шест други лица. Пријавата се однесува на фејсбук коментарите на профилот на Смаиловиќ, во
Македонија

Смаиловиќ: Апасиев ме нарече муџахединка, а јас ги бришев коментарите што го навредуваат

А1он
Граѓанската активистка Мерсиха Смаиловиќ на Фејсбук соопшти детали од кривичната пријава за ширење омраза, која таа ја поднесе против пратеникот на Левица Димитар Апасиев. Апасиев