marko bislimoski

Македонија

За инцидентот со претседателот на РКЕ институциите треба да постапуваат како и за секој граѓанин, вели Османи

А1он
Институциите треба да постапат, како и за секој граѓанин, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи, одговарајќи на новинарско прашање околу инцидентот со синот на
Македонија

Кривична пријава за синот на Муса Џафери за нападот врз Бислимоски

А1он
Министерството за внатрешни работи информира дека е расчистен вчерашниот напад врз М.Б. на тераса од угостителски објект во централното подрачје на Скопје и оти е
Македонија

Ќе продолжиме да ги водиме постапките врз основа на аргументите, а не на физичка сила велат од РКЕ по нападот над Бислимовски

А1он
Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги Марко Бислимоски е добар, колку и да е тоа соодветен збор по инцидентит кој се случи
Македонија

ВИДЕО: Синот на Муса Џафери го нападна Марко Бислимовски, претседател на Регулаторна среде кафеана

Кристијан Ландов
Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, бил нападнат од Аријанит Џафери, син на поранешниот министер и вицепремиер, Муса Џафери додека седел во ресторан
Економија

Бислимовски: Сметките за струја ќе претрпат минимални промени со новиот закон

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која сметките за електрична енергија на универзалниот снабдувач ЕВН ХОМЕ незначително ќе се намалат, со
Економија

Бислимоски: Топланите подготвени за грејната сезона, во Скопје нови 1.000 приклучоци

А1он
БЕГ, ЕСМ Енергетика и Скопје Север ги имаат направено сите неопходни подготовки за старт на грејната сезона и се целосно подготвени и не очекуваат никакви