liljana zaturovska

Македонија

По 150 илјади евра за патни трошоци – пратеници рекордери во поминати километри

Мери Јордановска
Од 11 илјади евра до 153 илјади евра земале пратениците за патни трошоци за патувања во земјата, во периодот од 2010 до 2019 година, покажуваат
Македонија

(ВИДЕО) Затуровска до Спасовски: Криминалот цвета, делите ли фифти-фифти со криминалците

А1он
Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Затуровска од собраниската говорница побара оставка од министерот Оливер Спасовски, поради, како што рече, тоа што, откако дошол тој на позиција
Видео Македонија

(ВИДЕО) Затуровска до Заев: Дали ќе градите клинички или вселенски брод со 480 милиони евра?

А1он
Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Затуровска на денешната седница за пратенички прашања, праша зошто од Буџетот ќе се издвои огромна сума од 480 милиони евра за