kovid 19

Македонија

Петмина починати, 884 новозаразени од Ковид-19

А1он
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.866 тестови, а регистрирани се нови 884
Свет

Голем број кинески градови воведуваат нови мерки против Ковид-19

А1он
Голем број кинески градови воведуваат нови мерки против коронавирусот, од затворање на деловни активности до заклучување, за да бсе спречат нови инфекции, додека комерцијалниот центар
Свет

Макао поради Ковид-19 ги затвора речиси сите трговски и индустриски капацитети

А1он
Властите на кинескиот специјален административен регион Макао одлучија од денеска да ги затворат речиси сите трговски и индустриски капацитети на седум дена поради ширење на