kovid 19

Свет

На крузерот во карантин во Јапонија потврдени 39 нови случаи на Ковид-19

А1он
Јапонското Министерство за здравство денеска соопшти се потврдени 39 нови случаи на Ковид-19 на крузерот кој е во карантин во јапонското пристаниште Јокохама, со што
Свет

Новиот коронавирус доби име „Ковид – 19“

А1он
Новиот коронавирус, од кој починаа повеќе од 1.000 луѓе, доби име. Светската здравствена организација (СЗО) објави дека официјалното име на коронавирусот е “Ковид – 19”.