kosmos

Македонија

Груевски, Јанакиески и Трајковски на суд – почнува судењето за уривањето на „Космос“

А1он
Во кривичниот суд почнува судењето за уривањето на станбениот комплекс „Космос“. Во предметот, кој според новиот распоред на судии ќе го суди Огнен Ставрев, првообвинет
Македонија

Четврто обвинение за Груевски – На 24 јануари седнува на обвинителна клупа за уривањето на „Космос“

А1он
Никола Груевски, екслидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на 24 јануари во 10 часот седнува на обвинителна клупа. Закажно е судење за предметот „ТНТ“ за уривањето на станбениот
Македонија

Предметите „Скопје 2014“, „Актор“ и „Космос“ во рацете на СЈО

А1он
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги презеде и предметите „Скопје 2014“, „Актор“ и „Космос“. Специјалната обвинителка Катица Јанева на денешната прес-конференција информираше дека во изминатитот период
Македонија

Прифатено обвинението за уривањето на „Космос“

А1он
Советот за оценка на обвинителен акт при скопскиот Кривичен суд го прифати обвинението за случајот „ТНТ“ на СЈО, објави МИА. Согласно АКМИС системот, предметот ќе
Македонија

(ВИДЕО) Ристоска: Ќе се преземаат мерки и за штетата од уривањето на „Космос“

А1он
Обвинителката Ленче Ристоска најави дека за уривањето на објектот „Космос“ ќе се надоместува направената штета. – Сите лица кои се опфатени со аболиција опфатени се
Видео Македонија

(ВИДЕО) Цаноски до Груевски: Каде ќе ти оди душата?

А1он
Фијат Цаноски преку социјалните мрежи му се обрати на премиерот Никола Груевски. Цаноски порачува: 5 години, без прекин се руши Фијат Цаноски од страна на