canoski

Македонија

Али Ахмети до Цаноски: Татко ти ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и отиде со СДСМ, затоа е уривањето на „Космос“

А1он
Сефер Цановски, синот на бизнисменот и сопственик на комплексот „Космос“, во сведочењето за случајот „ТНТ“ на СЈО, рече дека ги молел бизнисменот Орце Камчев кој
Видео Македонија

(ВИДЕО) Цаноски до Груевски: Каде ќе ти оди душата?

А1он
Фијат Цаноски преку социјалните мрежи му се обрати на премиерот Никола Груевски. Цаноски порачува: 5 години, без прекин се руши Фијат Цаноски од страна на