kniga

Култура

Саем на книгата во Гевгелија со рекорден број на издавачки куќи

А1он
Градската библиотека „Гоце Делчев“ од Гевгелија го организира Саемот на книгата на кој годинава се претставуваат рекордни, дури 12 издавачки куќи, кои на гевгеличани им
Култура

Здружението на издавачи и книжари ги додели наградите на Саемот на книгата

А1он
Во рамки на Меѓународниот саем на книгата во Скопјe, Здружението на издавачите и книжарите традиционално ги додели наградите за најдобрите изданија издадени меѓу двата саеми
Видео Македонија

ВИДЕО: Купувачите на книгата на Груевски разочарани што таа не е за неговото бегство

А1он
Годинешниот Саем на книгата го сврте вниманието кон штандот на издавачката куќа „Ѓурѓа“ каде што е изложена книгата на експремиерот кој избега во Унгарија и
Култура

Средба на Божин Павловски со читатели на Саемот на книга

А1он
Писателот Божин Павловски денеска напладне на штандот на „Матица македонска” на Саемот на книга ќе има средба со читатели и ќе го потпишува најновиот роман
Култура

Книготека дигитална книжарница – првиот македонски агрегатор за продажба на електронски книги

А1он
За време на овогодинешниот Саем на книга, компанијата Книготека ќе го промовира првиот македонски агрегатор за продажба на електронски книги. Во дигиталната книжарница за почеток
Култура

Со пригодна програма во Охрид ќе биде одбележан Светскиот ден на книгата

А1он
Со пригодна свеченост и интересна програма библиотеката „Григор Прличев“ во Охрид денеска ќе го одбележи 23 Април – Светскиот ден на книгата и авторското право.