saem na kniga

Култура

Денес на Саем: Средба со Иван Антоновски и „Идентитетот е приказна“ – најбараната книга на „Полица“ во 2022 година

А1он
Денес, од 16 часот, на штандот на издавачката куќа „Полица“ на Саемот на книгата, читателите ќе можат да се сретнат со Иван Антоновски, авторот на
Култура

Од денеска почнува Саемот на книга, се очекуваат над 30 илјади посетители

А1он
„Мирисот на нова книга ја најавува пролетта“ е мотото на годинашното 35. издание на меѓународниот Саем на книгата, што почнува од денеска, а ќе се
Култура

Саем на книга од 4 до 10 мај: понуди на издавачките куќи и промоција на читањето

А1он
Скопски саем потсетува дека 35. Меѓународен саем на книгата, поддржан од Министерството за култура, ќе се одржува од 4 до 10 мај 2023 во арената
Култура

Турција учесник на претстојниот Саем на книга

А1он
Покрај учеството на најголемите домашни издавачки куќи, на овогодинешното издание на Саемот на книга ќе има учесници и од регионот: Србија, Косово, Албанија. Значајно претставување
Култура

„Студентски саем на книгата“ во НУБ „Св. Климент Охридски“

А1он
Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ – Скопје од денеска до 15 октомври oрганизира „Студентски саем на книгата“. На саемот ќе може да се
Култура

Студентски саем на книгата од 13 до 15 октомври во НУБ-Скопје

А1он
Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ – Скопје од 13 до 15 месецов организира „Студенски саем на книгата“. На саемот со свои изданија ќе