frankfurt

Свет

На референдум отповикан градоначалникот на Франкфурт

А1он
Петер Фелдман, контроверзниот градоначалник на германскиот финансиски центар – Франкфурт, преку граѓански референдум е сменет од функцијата, покажаа резултатите од вчерашното гласање. Повеќе од 95
Свет

ВИДЕО: Итна евакуација на аеродромот во Франкфурт, закана со огнено оружје, во тек е полициска акција

А1он
Поради наводна закана со огнено оржје полицијата нареди итна евакуација на аеродромот во Франкфурт. @EmiratesSupport there is a mass evacuation at frankfurt Airport because of
Свет

Илјадници луѓе евакуирани во Франкфурт поради бомба од Втората светска војна

А1он
Околу 13 илјади луѓе денеска беа евакуирани во Франкфурт за да биде деактивирна британска бомба од Втората светска војна тешка околу 500 килограми. Бомбата била