Саем на книгата во Гевгелија со рекорден број на издавачки куќи

Од:

Градската библиотека „Гоце Делчев“ од Гевгелија го организира Саемот на книгата на кој годинава се претставуваат рекордни, дури 12 издавачки куќи, кои на гевгеличани им ги нудат своите најнови изданија од повеќе литературни жанрови.

Саемот е поставен на отворено,пред платото на Народниот театар во Гевгелија каде во наредните шест дена ќе можат да го посетуваат љубителите на книгата за кои се обезбедени попусти за купување книги.

-Ова е одлична можност за купување книги по намалени цени и по навистина многу поволни услови. На читаталеите им се нудат дела од домашни и странски автори, современи и класични литературни дела,стручна, научна и белетристичка литетарура, велат организаторите од гевгелиската библиотека.

Би можело да ве интересира

„Цепај сине“, купи книга и биди хуман: Ѕоф и „Арс Ламина“ во нова хуманитарна акција

Онлајн-промоција на „Почитувани бубачки и други морничави приказни“од Маша Колановиќ

Кристина Краличин добитник на првата награда на конкурсот „Il Parnaso – Premio Angelo La Vecchia”

Објавена книгата за деца и млади „Диносаурус“ од Аевар Тор Бенедиктсон

Нова книга со раскази „Деконструкција на празнината“ од Даниела Андоновска-Трајковска

Промоција на книгата „Витаминот Д и респираторното здравје“ од Татјана Јаќовска и Весна Мицевска

Ана Ололовска