Нова книга со раскази „Деконструкција на празнината“ од Даниела Андоновска-Трајковска

Од:

„Деконструкција на празнината“ е нова книга раскази напишана од универзитетскиот професор Даниела Андоновска-Трајковска.

Книгата денеска во Битола ќе ја промовираат Мишел Павловски и Борче Панов, во рамки на битолско културно лето „БитФест“, на културен настан во Офицерскиот дом.

Во пресрет на вечерашната промоција, професорката Андоновска-Трајковска најави презентација на делови од книгата кои ќе ги модерира Билјана Граматковска, а за аудиториумот во Битола ќе биде понуден и музички дел во изведба на Горјана Стојановска.

Би можело да ве интересира

Во Москва литературна средба „Малку за Македонија и за нејзините жени-писатели“

„Цепај сине“, купи книга и биди хуман: Ѕоф и „Арс Ламина“ во нова хуманитарна акција

Онлајн-промоција на „Почитувани бубачки и други морничави приказни“од Маша Колановиќ

Кристина Краличин добитник на првата награда на конкурсот „Il Parnaso – Premio Angelo La Vecchia”

Објавена книгата за деца и млади „Диносаурус“ од Аевар Тор Бенедиктсон

Распишана наградата за најдобар расказ „Живко Чинго“